Rezerwacja biletów

Przewóz pojazdów


Jak postępować na pokładzie samochodowym?

Podczas ustawiania samochodów na pokładzie należy podporządkować się wskazówkom załogi. Samochód powinien być pozostawiony na biegu, z zaciągniętym hamulcem ręcznym, z wyprostowanymi kołami, zamknięty na klucz. Wszelkie urządzenia elektryczne pozostawione w aucie powinny być wyłączone. Jeżeli istnieje taka możliwość, prosimy również o wyłączenie/wyciszenie alarmów w samochodach na czas rejsu. Podczas podróży morskiej w aucie NIE WOLNO pozostawiać ładujących się baterii urządzeń elektrycznych (np. laptop, telefon komórkowy) ze względu na zagrożenie pożarowe.

Nie ma możliwości ładowania samochodów elektrycznych podczas rejsu. Podłączenie do prądu (220V) kamperów i innych samochodów jest możliwe wyłącznie po wykupieniu specjalnej usługi w Dziale Frachtu. Prosimy o kontakt pod tel. 58 6609200. Samochody na gaz powinny być zgłoszone podczas odprawy. Szczegółowe instrukcje dotyczące zabezpieczenia aut na gaz przekaże obsługa.

Uwaga! Przed opuszczeniem auta prosimy upewnić się, że zabrano wszystkie niezbędne rzeczy, a zwłaszcza leki. Podczas podróży morskiej nie wolno przebywać na pokładzie samochodowym. Nie ma też możliwości powrotu po niezabrane rzeczy. W przypadku pozostawienia w aucie niezbędnych lub ratujących życie leków (takich jak na przykład insulina), prosimy kierować się do Informacji na pokładzie 7.