Rezerwacja biletów

Przewóz zwierząt


Czy mogę zabrać ze sobą psa lub kota?

Na linii Gdynia-Karlskrona przewożenie zwierząt jest możliwe wyłącznie w rejsach transportowych (tj. taryfy Economy, Flexi oraz Premium), zarówno na promie Stena Spirit, jak i Stena Vision. Usługa przewozu zwierząt (psa, kota itp) nie jest dostępna na promie Stena Baltica. Należy wykupić specjalną kabinę z opcją przewozu zwierząt. W kabinie może znajdować się maksymalnie 3 zwierząt. Rezerwacja przejazdu dla zwierząt jest niezbędna! Prosimy o tym pamiętać, ponieważ nie będziemy mogli Cię wpuścić na pokład z niezarejestrowanym zwierzęciem. Zwierzę powinno posiadać kaganiec/transporter oraz komplet dokumentów umożliwiający przekroczenie granicy.


Ponadto:

> zwierzę musi mieć ważny paszport Unii Europejskiej;

> zwierzę musi być oznakowane microchipem! Microchip musi spełniać normy ISO 11784 lub załącznika A do normy ISO 11785;

> zwierzę musi mieć ważne szczepienie przeciw wściekliźnie;

> specjalne reguły dotyczą szczeniąt - w większości wypadków szczeniąt nie wolno wwozić na teren Szwecji.


Zwierzęta, które nie spełniają warunków, mogą nie być wpuszczone do Szwecji, poddane kwarantannie (której wysoki koszt ponosi właściciel) lub nawet uśpione na miejscu. Przed wyjazdem sprawdź wpisy do paszportu. Jeżeli masz wątpliwości, uzyskaj poradę u lekarza weterynarii lub zostaw zwierzę w domu!


Uwaga!

Powyższe porady mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą nie wyczerpywać istoty obecnych przepisów. Obowiązkiem właściciela przewożonego zwierzęcia jest dokonanie wszelkich niezbędnych badań i rejestracji, a także upewnienie się co do aktualnego stanu prawnego. Przewóz zwierząt odbywa się na odpowiedzialność właściciela. Armator nie ponosi odpowiedzialności za brak dokumentów / niewpuszczenie zwierzęcia do Szwecji.